Accoya

 

Accoya® nechápejme jako dřevo tak jak jej známe, ale berme ho jako  produkt s ochrannou známkou a unikátními vlastnostmi. Vyroba probíhá takzvanou acetylací. Procesem, který natrvale změní podstatu dřeva. Pro tuto technologii se nejvíce hodí a nejčastěji používá borovice druhu Radiata Pine, která pochází ze zdrojů, které jsou dlouhodobě udržitelné.

 

Výsledkem takové chemické modifikace je masivní dřevo přátelské k životnímu prostředí s vysokou odolností, rozměrovou stálostí a přírodní krásou. Těmito vlastnostmi dokonce převyšuje i nejlepší tropické dřeviny.

Dřevo Accoya® pochází z trvale obnovitelných zdrojů, je držitelem certifikátů FSC , zlatého ekologického certifikátu Cradle to Cradle™ udělovaným prestižní organizací McDonough Braungart Design Chemistry (MBDC).

Dřevo Accoya® je vhodné pro aplikace jako je výroba oken a dveří, kde jsou vyžadovány minimální tolerance materiálu bez ohledu na klimatické podmínky měnící se v průběhu roku. Accoya® se hodí i pro venkovní obklady kde bývá mimo jiné i estetický požadavek na zachování přírodní krásy dřeva při současném důrazu na dlouhou životnost a minimální náklady na údržbu. Accoya® je ideálním materiálem pro venkovní terasy protože se nekroutí, nepraská a je velmi stabilní.